Lluirament de premis 2013

El proper divendres, dia 29 de novembre, a les 20h00 de la tarda, tindrà lloc al Teatre Artesana de Falset (veure amb Google Maps) el Lliurament de trofeus del 6è Circuit de Curses de Muntanya de les Terres de l'Ebre.
Els premis es lliuraran als tres primers classificats de la general masculina i femenina, als tres primers de cada categoria, així com als corredors i corredores que hagin finalitzat les vint-i-una proves del circuit.
L'acte comptarà amb la presència d'autoritats de tot el territori ebrenc i del Priorat.

Per qüestions tècniques, i al haver-se realitzat diferents recorreguts per algunes categories, els punts de les següents curses no es van comptabilitzat automàticament:
  • Pujada al Montsià (Alcanar): Sub23 i Júnior
  • Cursa de Tivissa: Júnior
  • Cursa d'Ulldecona: Júnior
Hem revisat les classificacions manualment i aquests són els premiats definitius.

Els atletes premiats són:

General femení

  1. JUDIT LAMAS BORRAZ (TEAM FLOWERS)
  2. ANA BELEN BALAGUE CASTELLS (UEC TORTOSA)
  3. ESTHER BLASCO SUGRAÑES (C.E. TRAIL TARRACO)

General masculí

  1. HOUSSAIN ABAGHAD (UEC TORTOSA)
  2. RAMON CURTO GEIRA (TRAIL CER LA SENIA)
  3. JUAN JOSE OLIVA SIMO (A.E. ALCANAR)

Màster femení

  1. MONTSE DEL AGUILA DE TORRES (UEC TORTOSA)
  2. ISABEL ARASA FAVA (UEC TORTOSA)
  3. NATI CURTO GUERRER0 (UEC TORTOSA)

Veterà femení

  1. Mª PILAR RIOS TRIGUERO (CLUB EXCTA. UECANOIA)
  2. ESPERANÇA BATALLA DOMINGUEZ (BTT MONTBIKE AMPOSTA)
  3. Mª ELENA FERRERES SEBASTIA (UEC TORTOSA)

Sènior femení

  1. DIANA GARCIA SOGORB (UEC TORTOSA)
  2. GENI BATISTE BELTRAN (A.E. ALCANAR)
  3. ANGELS CENTELLES CARDONA (TRAIL CER LA SENIA)

Sub23 femení

  1. GEMMA COLOME ESTRADA (TEAM FLOWERS)
  2. ALEXANDRA PASCUAL DIAGO (INDEPENDENT)
  3. JUDIT DEMUNTS JIMENEZ (ASS. ESP. ST GRAU)

Júnior femení

  1. CARLA GISBERT TOMAS (BTT MONTBIKE AMPOSTA)
  2. MARIA SAMSO RAVENTOS (GRUP MUNTANYA SANT SADURNI)
  3. SARA BAIGES ARRUFAT (TRAIL ROQUETES)

Màster masculí

  1. AMADOR MARTINEZ ANDUJAR (CLUB EXCTA. UECANOIA)
  2. JOSEP MARIA BRULL FARNOS (INDEPENDENT)
  3. JOSEP Mª INSAUSTI SOLE (PICOSSA TRAIL RUNNERS)

Veterà masculí

  1. ANGEL ACCENSI ANDREU (ATE COLL DE L'ALBA)
  2. JOSE LUIS CASADO BENET (ATE COLL DE L'ALBA)
  3. ALONSO FERNANDO BESER GASCON (A.D.MAESTRAZGO )

Sènior masculí

  1. JUANMA OVIEDO GUTIERREZ (DESAKATO TIM)
  2. FRANCISCO RUIZ RODRIGUEZ (C.E. WHERE IS THE LIMIT?)
  3. RICARD FALCO BERTOMEU (DESAKATO TIM)

Sub23 masculí

  1. IZAN BENAIGES BROS (CEM LA CAMETA COIXA)
  2. XAVI SUBIRATS CID (AE ALCANAR)
  3. JOEL VERGES SALOM (TRAIL ROQUETES)

Jùnior masculí

  1. GUILLEM PUJOL TOMAS (CEU SUDACTIU)
  2. SERGI MATAMOROS BORT (A.E. ALCANAR - LO CORRIOL)
  3. MARC LLEIXA SANCHO (C.E. XERTA)

Atletes que han completat tot el circuit (21 Curses)

  • ALBERT CURTO SALVADO (TR CABRAFEIXET EL PERELLÓ)
  • ALBERT FORCADELL MULET (BTT MONTBIKE AMPOSTA)
  • MARC BRESCOLI BADIA (ATE COLL DE L'ALBA)
  • CARLOS ORIOL PARDO (A.E. LA PICOSSA)
  • MARC LLEIXA SANCHO (C.E. XERTA)

Equips

  1. UEC TORTOSA
  2. A.E. ALCANAR
  3. ATE COLL DE L'ALBA